Portal - Informator Obywatelski Osób Niewidomych

www.defacto.org.pl
Teraz jest Pt gru 06, 2019 02:03

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 15, 2019 04:32 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 11, 2013 17:55
Posty: 2311
Zwolnienie z PIT dla młodych nie jest w 2019 r. automatyczne
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna 2019-10-08
Patrycja Dudek, oprac.: GR

Pytanie:
Nie mam jeszcze 26 lat. Mam umowę na czas nieokreślony i nie złożyłam pracodawcy oświadczenia o niepobieranie zaliczek na podatek. Czy będę miała zwrócone te pieniądze? Czy pracodawca musi dostać ode mnie takie oświadczenie, żeby nie potrącać zaliczek na PIT?

Odpowiedź:
W 2019 r. złożenie oświadczenia jest warunkiem niezbędnym do zastosowania przez pracodawcę zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy o PIT. Jeśli pracownik nie złożył (nie złoży) takiego oświadczenia, pracodawca oblicza i potrąca zaliczki na podatek dochodowy. Natomiast pracownik będzie uprawniony do zwrotu nadpłaty podatku po złożeniu rocznego zeznania podatkowego. W 2020 r. takie oświadczenie nie będzie już wymagane, ponieważ pracodawca będzie z mocy prawa stosował zwolnienie na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy o PIT (chyba że podatnik złoży pracodawcy wniosek o pobór zaliczek bez stosowania tego zwolnienia).

_________________


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 15, 2019 04:32 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL