Portal - Informator Obywatelski Osób Niewidomych

www.defacto.org.pl
Teraz jest Pn maja 13, 2024 15:16

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 23, 2024 11:44 
Offline

Dołączył(a): N maja 26, 2013 00:42
Posty: 2829
Źródło: LD Typhlos 21.01.2024
Roman Roczeń

Do podpisywania plików dowodem osobistym przy użyciu telefonu potrzebujemy Dowodu z warstwą elektroniczną oraz aplikacji edoapp
Do pobrania:
IOS
https://apps.apple.com/app/apple-store/ ... gn=reflink
Android
https://play.google.com/store/apps/deta ... gn=reflink
Ja sprawdzałem podpisywanie tylko z Iphone'em.
Otwieramy aplikację, wybieramy "Podpisz plik".
Przechodzimy do ekranu wyboru pliku. W Iphonie rzecz jest prosta, bo pliki takie mamy tylko ... bingo! W aplikacji Pliki. Wskazujemy plik który chcemy podpisać i wybieramy "Dalej".
Teraz mamy ekran, który umożliwia dodanie wizualnej pieczątki potwierdzającej podpis cyfrowy. Na pieczątce będzie imię i nazwisko podpisującego, data i dokładny czas wykonania podpisu i info, że to ministerstwo cyfryzacji pieczątkę wystawia. Jeśli zaznaczymy checkbox "Dodaj podpis", to po wybraniu "Dalej" będziemy mogli wskazać miejsce umieszczenia naszego podpisu.
Wyboru dokonujemy - hmmm - nieco w ciemno, gdyż na ekranie umożliwiającym ów wybór zobaczymy kilkanaście niepodpisanych przycisków. Każdy z nich to właśnie takie miejsce.
Ja radzę sobie z tym tak:
Skaczę na koniec ekranu i szukam przycisku "dalej";
swapuję jednym palcem w lewo 2 razy i stukam w słowo "Przycisk". Czyli jestem w drugiej kratce od dołu.
Teraz wybieram "Dalej".
No i przechodzimy do numeru CAN i 6-cyfrowego pinu.
Tu jest prosto, choć klawiaturka jest troszkę dziwna. Aby wpisać usłyszaną cyfrę do formularza, należy stuknąć ją 2-krotnie (bez względu na ustawiony tryb wpisywania".
Aby zatwierdzić wpisany numer CAN czy PIN należy 2-krotnie stuknąć w ostatni przycisk, zaraz za przyciskiem "zero".
Teraz najtrudniejsze. Skanowanie dowodu. Moje doświadczenie jest następujące:
Dowód przykładamy do pleców telefonu tak żeby dłuższy bok dowodu był zgodny z dłuższym bokiem telefonu. napis brajlowski nie do plecków, tylko do palców i po prawej stronie telefonu. W lewym górnym rogu tak przyłożonego dowodu, wyczujemy chropowaty kwadracik ze zdjęciem.
No opisy ułożenia są zawsze trudne, ale się starałem. Jeśli ktoś ma inne zdanie lub lepiej to opisze, zapraszam.
Usłyszymy dźwięk i na ekranie odnajdziemy tekst "Plik został podpisany, znajdziesz go w folderze edoapp w aplikacji pliki".
Często z tego korzystam, bo wystarczy tylko telefon i dowód.

Życzę powodzenia.

_________________


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2024 11:44 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL